Maantekas eraldistardi rattaks – riietus. VOL 4

Eelnevalt oleme käsitlenud:
lenks, kaelatoru, stem
aerotorud
* aerokiiver

Tänane teema: KOMBE + KINGAKATTED

Teadlaste sõnul (eraldistardi) kombe (skinsuit) + kingakatted võrduvad peaaaegu 3 minutit ajavõitu 40 km eraldistardist sõidul. Kusjuures esimene nendest annab pea 2.5 minutilise panuse.
Siiski peab mainima, et tõenäoliselt iga kombe maksimaalset efekti välja ei vea, aga võrreldes lotendava püksid + pluus versiooniga on ajavõit päris kindel. Lisaks aitavad kaasa pikad varrukad – eriti karvaste kätega meeste puhul 🙂

Kuigi kingakatted tunduvad tühine aksessuaar, siis mõõtmised näitavad midagi muud – hinna ja kiiruse võidu suhe on tal väga hea (~30 sek) ehk tasub investeerimist. Ma soovitan isegi pikkadel triatlonitel (alates poolpikast) võtta see aeg ja panna katted peale, eriti kui õues peaks veel natukene jahe ka olema, siis on sellel kahekordne efekt.

Eraldistardi kombe

Eraldistardi kombe tagant
Suvised õhukesed kingakatted

Ega siin pikka juttu ei ole – ka riietusest oleneb tulemus.
Siiski tahan veel öelda, et pikkade varrukatega eraldistardi kombet spetsiaalselt naistele pole õnnestunud minul ostuvõrgustikust leida ehk teadjamatelt vastav link saada oleks tore. Aitäh!
(Ei, meeste XS-S ei sobi, sest naiste torso on meeste omast lühem ja kuigi jalaosa võib sobida, siis kehast jääb pikaks – vähemalt minul.)

Jätkame jooksude teemal…
…ja aeroraami teemal

Pildid: http://www.assos.com/ | http://castelli-cycling.com/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s