Coach Karmen Reinpõld

Ehk mina olen Karmen. Treener ja sportlane. Elu kutsega spordile: teen ise, õpin ise ning treenin teisi. Triatlon ja jalgrattasport.

Mul on triatloni treenerina 6. ja jalgrattaspordis 5. kutsetaset. Lisaks oman Rahvusvahelise Triatloni Liidu (ITU) poolt treeneritele omistatavat I taset (ITU Triathlon Level I Coach).
Olemasolevale inseneri kõrgharidusele lisaks väisasin bakalaureuse õppes Tallinna Ülikooli ka nüüdsel erialal – kehakultuuris ja Tartu Ülikoolis magistrantuuris. 2018 aasta sügisest alustasin õpinguid Tallinna Ülikooli doktorantuuri erialal Tervisekäitumine ja heaolu. ERR Spordist näeb, millega täpsemalt tegu.

Minu treenitavate hulka kuuluvad nii täispikaks, kui sprindi triatloniks valmistujad, aga eelkõige ikka puhtaverelised ratturid – MTB, grupisõit, eraldistart.
Täna olen 2017. aastal loodud Eesti maastikuratturite koondise peatreener ning teen igapäevast koostööd maailma olümpiakrossi (XCO) absoluutsesse tippu kuuluva Janika Lõivuga. Maanteeratturitest pean dialoogi Team ECSEL Saint-Etienne Loire’i ridadesse kuuluvate Siim Kiskoneni ja Joosep Sankmanniga. Eksootilisel Martinique’i saarel pedaaliva Gert Kivistikuga saab ka igapäevast treeningjuttu puhutud.
Aastatel 2016 – 2019 olin ma treenerina protsessi juhtivas rollis, kui Liisi Rist (tänaseks Alamaa) tuli järjestikustel aastatel Eesti meistriks eraldistardist sõidus!
Triatleetidest õnnestus väga huvitaval hooajal olla treenerirollis Ivo Suurele.
2016 aasta märtsis käisime Lõuna-Aafrika Vabariigis Cape Epic 8-päevasel maastikuratta tuuril. Selleks aitasin teha spetsiifilist ettevalmistust  kuuel eestlasel.
2019. aastal alustasin koostööd laskesuusatajatega, et Indrek Tobrelutsuga andmeid analüüsida ja sportlastele paremat tagasisidet anda ning teadlikumalt treeningprotsessi juhtida.
Minu kirg ja huvi on (treening)andmed – nende analüüs, mõistmine, tõlgendamine, rakendamine ja loomulikult seda kõike lähtuvalt inimfüsioloogiast.
Teadus on teine märksõna, millega ennast seostan. Olen olnud mitmeaastase testimiste juures, kus hõlmasime U23 ja juuniorite rattakoondist. 2017. aasta sügisest töötan osaajaga Tallinna Ülikoolis labori tehnilise spetsialistina ja täisajaga muidugi doktorandina.
Mõned videolõigud minu tegemistest teadusvallas:
Triatleetidele teostan ka videoanalüüsi nii ujumises, kui jooksus. Oma tehnikaarmastuses olen jõudnud rattale lisaks ka jooksuvaldkonnas võimsusanduri teemani, mis erineb oma tööpõhimõttelt ja rakendatavuselt märgatavalt ratta võimsusandurist. Aga usun, et see on järgmine “lilla lehm” jooksuvaldkonnas ja muudab seda, kuidas me treenime, analüüsime, otsuseid teeme, omajagu.

Ühena uutest meetoditest, mida oma sportlastega olen hakanud kasutama, on lihastestimised ja sellest lähtuvalt koostatud spetsiaalsed jõuharjutuste kavad, et vähendada kehas olevat düsbalanssi / lihasgruppide vahelist nõrkust (seda nähtud tulemuste tõttu, mida ülal mainitud teadusuuring näitas). Sestap teen koostööd oma massööriga, kes testib sportlast ja annab mulle ülevaate hetkeseisust -> selle tulemusena saab sportlane omale “hommikurutiini” kava.

Fun-fact: 2018. hooajal tegin treenerina koostööd motokrossi sõitva Erki Kahroga. Uuel hooajal jätkame tööd ja see on kõva töö, mitte mingi fun-värk 🙂

Ja lõunanaabrid on mind ka üles leidnud ehk alustasin koostööd ühe noore läti neiuga.

Bottomline: Ma pühendun oma sportlastele ja ootan neilt sama vastu.
**

Peale spordi ja sooritusvõime pakub mulle enim huvi elu ise. Mul oli väga hea meel olla külaliseks Täitsa Pekkis taskuhäälingus, kus rääkisime “Tasakaalust ja fookusest nii treeningutes kui elus.”

Karmen

Liitu ka minu Facebook’i lehega: Coach Karmen Reinpõld