Coach Karmen Reinpõld

Ehk mina olen Karmen. Treener ja sportlane. Elu kutsega spordile: teen ise, õpin ise ning treenin teisi. Triatlon ja jalgrattasport.

Mul on triatloni ja jalgrattaspordis treenerina 5. kutsetaset. Lisaks oman Rahvusvahelise Triatloni Liidu (ITU) poolt treeneritele omistatavat I taset (ITU Triathlon Level I Coach).
Olemasolevale inseneri kõrgharidusele lisaks väisasin bakalaureuse õppes Tallinna Ülikooli ka nüüdsel erialal – kehakultuuris ja Tartu Ülikoolis magistrantuuris.

Minu treenitavate hulka kuuluvad nii täispikaks, kui sprindi triatloniks valmistujad, aga ka puhtaverelised ratturid – MTB, grupisõit, eraldistart.
Igapäevast koostööd teen meie parima XCO ratturi Martin Looga, naistest maanteeratturi Liisi Ristiga, kes 2016 hooajal Belgias baseerus ja UCI sõite väisas ning U23 koondisest Kristo Enn Vagaga. Lisaks noored ja harrastajad.
2016 aasta märtsis käisime Lõuna-Aafrika Vabariigis Cape Epic 8-päevasel maastikuratta tuuril. Selleks aitasin teha spetsiifilist ettevalmistust  kuuel eestlasel.
Minu kirg ja huvi on (treening)andmed – nende analüüs, mõistmine, tõlgendamine, rakendamine ja loomulikult seda kõike lähtuvalt inimfüsioloogiast.
Teadus on teine märksõna, millega ennast seostan. Olen olnud mitmeaastase testimiste juures, kus hõlmasime U23 ja juuniorite rattakoondist. Nende kogutud andmete põhjal kirjutas Indrek Rannama kokku teadusartikli “Pedalling Technique and Postural Stability During Incremental Cycling Exercise – Relationship with Cyclist FMS TM Score
Tänud VO2 CycLab’i võimalustele on mul endal võimalik läbiviia erinevaid uuringuid, test, et aina paremini mõista treeningute mõju inimorganismile.
Triatleetidele teostan ka videoanalüüsi nii ujumises, kui jooksus. Oma tehnikaarmastuses olen jõudnud rattale lisaks ka jooksuvaldkonnas võimsusanduri teemani, mis erineb oma tööpõhimõttelt ja rakendatavuselt märgatavalt ratta võimsusandurist. Aga usun, et see on järgmine “lilla lehm” jooksuvaldkonnas ja muudab seda, kuidas me treenime, analüüsime, otsuseid teeme, omajagu.

Ühena uutest meetoditest, mida oma sportlastega olen hakanud kasutama, on lihastestimised ja sellest lähtuvalt koostatud spetsiaalsed jõuharjutuste kavad, et vähendada kehas olevat düsbalanssi / lihasgruppide vahelist nõrkust (seda nähtud tulemuste tõttu, mida ülal mainitud teadusuuring näitas). Sestap teen koostööd oma massööriga, kes testib sportlast ja annab mulle ülevaate hetkeseisust -> selle tulemusena saab sportlane omale “hommikurutiini” kava.

Ma pühendun oma sportlastele ja ootan neilt sama vastu.
Karmen

Liitu ka minu Facebook’i lehega: Coach Karmen Reinpõld