Coach Karmen Reinpõld

karmenreinpold2023Ma tõesti ei unista, ma lihtsalt planeerin ja ideaalis viin ka planeeritu ellu või teen muutuseid ja püüan ikka ellu viia.” Ehk mina olen Karmen. Treener ja sportlane. Elu kutsega spordile: teen ise, õpin ise ning treenin teisi. Triatlon ja jalgrattasport.

Mul on jagrattaspordis ja triatloni treenerina 6. kutsetase ehk vanemtreener. Lisaks oman Rahvusvahelise Triatloni Liidu (ITU) poolt treeneritele omistatavat I taset (ITU Triathlon Level I Coach).
Olemasolevale inseneri kõrgharidusele lisaks väisasin bakalaureuse õppes Tallinna Ülikooli ka nüüdsel erialal – kehakultuuris ja Tartu Ülikoolis magistrantuuris. 2018 aasta sügisest alustasin õpinguid Tallinna Ülikooli doktorantuuri erialal Tervisekäitumine ja heaolu. ERR Spordist näeb, millega täpsemalt tegu.

Minu treenitavate hulka kuuluvad nii täispikaks, kui sprindi triatloniks valmistujad, aga eelkõige ikka puhtaverelised ratturid – MTB, grupisõit, eraldistart.

Täna olen 2017. aastal loodud Eesti maastikuratturite koondise peatreener ning teen igapäevast koostööd maailma olümpiakrossi (XCO) absoluutsesse tippu kuuluva Janika Lõivuga. Maanteeratturitest pean dialoogi Siim Kiskoneni, Gleb Karpenko ja Aidi Gerde Tuisuga.

2023 hooajal alustasin koostööd Trey Trek Team’iga, kelle fookus on XCE, aga tulevikuvaade suunatud ka XCO distsipliinile. Ehk teen individuaalset koostööd Merili Sirveli, Kirill Tarassovi ja Joosep Mesiga.
Aastatel 2016 – 2019 olin ma treenerina protsessi juhtivas rollis, kui Liisi Rist (tänaseks Alamaa) tuli järjestikustel aastatel Eesti meistriks eraldistardist sõidus! Tänaseks jätkab Liisi oma teekonda triatleedina.
Triatleetidest õnnestus väga huvitaval hooajal olla treenerirollis Ivo Suurele.
2016 aasta märtsis käisime Lõuna-Aafrika Vabariigis Cape Epic 8-päevasel maastikuratta tuuril. Selleks aitasin teha spetsiifilist ettevalmistust  kuuel eestlasel, sealhulgas Martin Lool, kellega tegime koostööd nii 2016. ja  2017. hooajal ning aitasin treeningprotsessi juhtida ka Martini viimaseks hooajaks jäänud 2020. hooaja teisel poolel.
2019. aastal tegin koostööd laskesuusatajatega, et Indrek Tobrelutsuga andmeid analüüsida ja sportlastele paremat tagasisidet anda ning teadlikumalt treeningprotsessi juhtida.
Minu kirg ja huvi on (treening)andmed – nende analüüs, mõistmine, tõlgendamine, rakendamine ja loomulikult seda kõike lähtuvalt inimfüsioloogiast. Samas ei unusta ma mitte kunagi inimest ära, kes on asub selle protsessi keskel!
Teadus on teine märksõna, millega ennast seostan. Olen olnud mitmeaastase testimiste juures, kus hõlmasime U23 ja juuniorite rattakoondist. 2017. aasta sügisest töötan osaajaga Tallinna Ülikoolis labori tehnilise spetsialistina ja täisajaga muidugi doktorandina.
Mõned videolõigud minu tegemistest teadusvallas:
Triatleetidele teostan ka videoanalüüsi nii ujumises, kui jooksus. Oma tehnikaarmastuses olen jõudnud rattale lisaks ka jooksuvaldkonnas võimsusanduri teemani, mis erineb oma tööpõhimõttelt ja rakendatavuselt märgatavalt ratta võimsusandurist. Aga usun, et see on järgmine “lilla lehm” jooksuvaldkonnas ja muudab seda, kuidas me treenime, analüüsime, otsuseid teeme, omajagu.

Fun-fact: 2018. hooajast olen treenerina koostööd teinud motokrossi sõitva Erki Kahroga.

Bottomline: Ma pühendun oma sportlastele ja ootan neilt sama vastu.
**

Peale spordi ja sooritusvõime pakub mulle enim huvi elu ise. Mul oli väga hea meel olla külaliseks Täitsa Pekkis taskuhäälingus, kus rääkisime “Tasakaalust ja fookusest nii treeningutes kui elus.”

Karmen
World_Triathlon_Level_1_Coach_2023

Liitu ka minu Facebook’i lehega: Coach Karmen Reinpõld