Eesti Maastikuratturite koondis: esimene testimine

Homme hommikul (N 02.03.17) kohtun Suleviga (Sulev Lipp, EJL juhatuse liige, meie tiimi manager) kell 6 hommikul Ülemistes. Bussi on pakitud selleks hetkeks meie Cyclus veloergomeeter, laktaadi-varustus, mitu ratast, võimsusandurid, ventilaator ja hunnik pisiasju.

Võtame suuna Otepääle, Audentese spordikooli, kus pühendame 2 täispikka päeva ning testime Markus Pajurit, Karl Brent Premetit ning Mari-Liis Mõttust.

Sportlased läbivad 5-6 erinevat (rasket) testimist isiklikel ratastel, et saada aimu nende eripäradest, tugevustest ja nõrkustest.

Teostatavd testid:

  • laktaadikõveraga koormustest, nn. OBLA test
  • 30” maksimaalne spurt
  • 6 x 5” maksimaalne spurt
  • individuaalselt määratud võimsusel püsikoormustest suutlikkuseni

Lisaks on meie tiimi kaasatud füsioterapeut-praktikant Kaisa-Kristina Kivirand, kes vaatab ja katsub sportlased üle ning kellega teeme sportlastele FMS-teste. Räägime sportlastele, miks ja kuidas teha kereharjutusi. Ning erinevatest etappidest saadud info põhjal koostame igale sportlasele individuaalse kava, mis toetab tema tänaseid nõrkuseid. Kaisaga koostöös paneme paika ka plüomeetrilised-koordinatsiooni-tasakaalu kavad ning jõusaalis tehtava töö. Mentor-füsioterapeudina konsulteerime Kirsti Pedakuga Tallinna Ülikoolist.

Sellega meie neljapäev ka lõppeb.

Reedel võtab köie jämeda otse enda kätte spordipsühholoog Külliki Taylor, kes räägib hommikupoole tervele Audentese sportlasperele, mida ja miks teeb spordipsühholoog (meie tiimis on ta nimetus vaimutreener) ja pealelõunasel ajal läheme jällegi individuaalseks ning töötame iga sportlasega eraldi, et kaardistada tema hetkeseis ning koostada plaan edasisteks arenguteks.

Reedel väisab meid ka Erki Kukk, kes on tiimi tehniline manager – nii sõidutehnika, kui varustuse poole pealt. Tehakse kerge soojendustrenn enne laupäevast talikrossi Eesti MV’d.

Sellised kiired 2 päeva on meid ootamas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s