*LÜHIDALT*
Millal: 10. juuli 2022
Mis: L’Etape du Tour 2022 ehk mõnus päev rattaseljas.
Tehnilised andmed: 168 km, 4700 tõusumeetrit, kõrgeim punkt 2642 m kõrgusel, 63 % ajast ennustatakse vastutuult 🙂 Kogukestvus 7h pluss-miinus päris mitu tundi 🙂 Whooping!!! 67 % distantsist on rada ülespoole loodist väljas, millest omakorda 27.4 % on kaldenurk >8 %
Mida pakun?: Treeningplaan L’Etape du Tour’i ettevalmistuseks
Miks vaja ehk eesmärk?: Et nautida seda erilist päeva rattal! Kui oled optimaalses füüsilises seisus, siis naudid ka pingutust ja sellega lüheneb võistluse (võistled eelkõige muidugi iseendaga) ajaline kestvus, et päeva teist poolt kasutada positiivsete muljete jagamiseks sõpradega.
“TdF treeningplaani reklaami märkamine Instagramis on kindlasti üks verstapost minu jalgrattasõidu “eluloos”. Esimene päris treeningplaan. Esimesed päris tulemused.”
40+ pereema, intensiivse professionaalse tööeluga
Mida sisaldab?:
- Taustainfo kogumist;
- Igapäevaste treeningute kirjeldusi alates aprilli algusest (11.04.22) kuni võistluspäevani (10.07.22) ehk 13 nädalat (trainingpeaks.com keskkonnas – sportlasele keskkond tasuta.)
- L’Etape’i simulatsiooni treeningud (soovituslik on võimsusanduri / -andmete olemasolu)
- Toitumisstrateegiat ja üldiseid soovitusi võistluspäevaks
- Kui kasutad enda võimsusandurit treeningutel ja võistlemisel, saan arvutada eeldatava võitlustulemuse / -plaani, et jõujaotus oleks optimaalsem
- Arvestan treeningute planeerimisel võistlustega, kus plaanid eelnevalt osaleda ja teen vajadusel plaani korrektuure
- Sportlase fenotüübi testimine ja individuaalsete treeningtsoonide paika panemine (eeldab võimsusanduri / -andmete olemasolu) – kes oled oma lihastüübilt rohkem sprinter, jälitaja, all-rounder või hoopis eraldistarditüüp?
- Vastan tekkivatele küsimustele ja vajadusel korrigeerin plaani jooksvalt (mõistlikkuse piires :))
Mis maksab?: 299 € / terve pakett ehk 13 nädalat VÕI 26€ / nädal (hilisem liituja või kui soovid maksta mitmes osas)
Mis on eelduseks?:
- Et Sul on minimaalset 2-3 aastat akumuleeritud vastupidavustreeningute “põhja” (mis võiks ju eos olla täidetud tingimus, kui tegu on sellise eesmärgiga :))
- Et oled talvel ja varakevadel ladunud korraliku akuutse vastupidavuse põhja, kuhu saab erialast spetsiifilist tippu hakata ehitama
- Kasuks tuleb võimsusanduri olemasolu
- Ja tähtsaim – et Sa naudid rattasporti!
Kui oled valmis, siis võta ühendust!
*PIKEMALT*
Emotsioon!
Kui Sa panid end kirja sellisele väljakutsele, siis ma usun, et ma ei eksi, kui ütlen, et Sa armastad jalgrattasporti, mägesid, päikest (ka vihma!) ja eneseületamist?
Meie ilusamates illusioonides on tegu võistlusega, kus sirab soojendav päike ja me naudime pedaalimist stardijoonest finišini. Ja just nii see võibki minna, kui keha on selliseks katsumuseks valmis, energeetiliselt laetud, vaim tugev.
Just sestap tahangi ma oma nähtamatu, kuid toetava õla alla panna, et aidata Sind treeningute juhtimisel, et saaksid maksimaalselt oma pingutust nautida, iseendaga võidelda ja päeva lõpuks tõdeda, et Sa võitsid! Ikka eelkõige iseennast.
Tehnilisemat!
Rada kulgeb Briançon’ist Alpe d’Huez’ini. Käiakse ära 2600! m kõrgusel ja võistlus lõppeb 1800 m kõrgusel. Ajaloolistele andmetele tuginedes annab ilmaennustus meile esialgselt teada, et enamuse trassist kimbutab ratturit pigem vastutuul või vastuküljekas – mmm, milline mõnu!
Olen seekord võtnud Tavalise Mari (kes pole üldse nõrk) simulaatsiooni aluseks ja teinud tema andmetest lähtuvalt võistlusraja detailse simulatsiooni, mida siis üldistanud ja mudinud, tükeldanud ja mõtestanud ning loonud 2022 aasta tuuri iseloomustavad simulatsioontreeningud, et oleksid võimalikult hästi valmis eesseisvateks katsumusteks, et ikka lõppeks seda päeva maksimaalselt nautida.
2022 aasta tuur on penultimate etapp, 4700 tõusumeetrit! Whooping!!! 67 % distantsist on rada ülespoole loodist väljas, millest omakorda 27.4 % on kaldenurk >8 %. NB! Sinu heaolu Alpe d’Huez’i tõusul oleneb otseselt sellest, kui head ülekanded sul on – usu mind, 12-25 pole piisav – võta parim granny-kassett ja hammakad, mida poest saab – sa tänad ennast sellel tõusul!
Seekord on mul veel ägedamaid tehnikavõimalusi tagataskus ja kuigi ametlikult näeme, et tõusunurgad nendel kolmel mäel on kuni 10 %, siis minu simulatsioonid näitavad natukene teist pilti – hall joon alloleval pildil näitab tegelikke tõusunurkasid – kuni 16 %! Sellisteks katsumusteks peab valmis olema.
Kuna tee on enamus aega loodist väljas, siis me kõik teame, et suhteline võimsus ehk vatti kilogrammi kohta on tulemuse paika panemises võtmekomponent. Klassikaliselt võtsin ette siis ka võrdluse ja katsetasin, et mis juhtub, kui suurendada kõikide muude tingimuste samaks jäämise puhul võimsust 10% (~26′ võitu) või alandada kaalu 10% (~19′ ajalist võitu)? (NB! Viimane, on väga äärmuslik näide – kui selles ongi ressurssi alandamiseks, siis tee seda ainult väga-väga teadliku tegevusega.) Hea uudis on see, et võimsuse suurendamine annab isegi suuremat efekti ja selles aspektis saadki Sa mu nähtamatule õlale toetuda!
Võimsusanduri olemasolu pole eelduseks plaaniga liitumisel, aga kindlasti tõstab see treeningute kvaliteeti märgatavalt, sest intensiivsuste paika panemini on sellest lähtuvalt objektiivsem ning õiged intensiivsused on tulemuslikkuse aluseks. Lisaks saan just Sinu andmetest lähtuvalt teha Sulle samasuguse simulatsiooni ja anda täpsemat nõu võistluspäevaks.
Iseenesest on ju kõik väga lihtne – tee õige intensiivsusega trenni, õigel ajal ja õiges koguses ning võistluspäev on väga nauditav!
PS! Kui Sul on plaan ja võimekus minna sõitma väga kõrgetele kohtades, siis tõenäoliselt vajad Sa suurema individuaalsuse tasemega lähenemist 🙂
NB! Mina annan endast parima ja koostööd tehes liigume parima tulemuse suunas, aga ma ei saa garanteerida ega vastutada ühegi sportlase tulemuste ja tervise eest.
Kui oled valmis, siis karmen.reinpold [at] gmail.com